Dołącz do armii inwestorów indywidualnych

Okazja 20-lecia w związku z 20 urodzinami Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Taka już się nie powtórzy!

Znam ich i wiem, że zawsze dbają o interes drobnego inwestora. Dlatego z przyjemnością prezentuję wyjątkową ofertę Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych:

“W dzisiejszych czasach, w dobie niemal zerowych stóp procentowych i podobnie oprocentowanych lokat bankowych, inwestorzy nieustannie poszukują pomysłów na zysk. Obok rynku nieruchomości, w ostatnich miesiącach bardzo istotnie na popularności zyskały w oczach Polaków inwestycje na rynkach finansowych. Domy maklerskie odnotowały nieobserwowane od lat przyrosty liczby rachunków maklerskich. Oznacza to, że do świadomości Polaków coraz mocniej dociera fakt, że inwestowanie środków na rynkach finansowych staje się w obecnych czasach koniecznością i powinno być trwałym elementem budowy zdywersyfikowanego portfela inwestycji. Nie mamy tu na myśli wyłącznie pomnażania majątku, ale również skuteczną ochronę przed utratą wartości pieniądza w czasie, czy też konieczność oszczędzania na emeryturę. W obliczu gwałtownego wzrostu wśród Polaków popularności rynków finansowych i giełdy, na rynek trafia obecnie jednak mnóstwo nowych inwestorów, nierzadko bez żadnej wiedzy o inwestowaniu, a do tego bez doświadczenia rynkowego. Wielu z nich będzie się uczyć na własnych błędach. Tymczasem są skuteczne rozwiązania, które istotnie ułatwiają stawianie pierwszych kroków na rynku i jednym z najlepszych z nich jest rozwiązanie, które proponuje Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). Co więcej jest ono dostępne dla wszystkich, niezależnie od statusu finansowego, a w związku z tym, że SII świętuje swoje 20-lecie, proponuje dziś rozwiązanie, które już się nie powtórzy.

SII dba o wiedzę ekonomiczną Polaków

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) będące największą tego typu organizacją w Polsce oraz Europie Centralnej, nierzadko staje się dla osób, które stawiają pierwsze kroki na rynku finansowym, podmiotem pierwszego wyboru, gdyż dostarcza każdemu inwestorowi kompleksowe narzędzia pozwalające stać się świadomym inwestorem. Misją, która towarzyszy Stowarzyszeniu od momentu powstania organizacji, a więc od 20 lat jest bowiem propagowanie idei świadomego inwestowania i edukacji ekonomicznej Polaków. Takiej edukacji, która istotnie zwiększa szansę na sukces realizowanych inwestycji.

„Od zawsze naszą misją była chęć kompleksowego wspierania wszystkich osób, które interesują się rynkami finansowymi. Do dziś na członkostwo w SII zdecydowało się już ponad 15 000 Polaków. Staliśmy się największą tego typu organizacją w Europie Centralnej, udzieliliśmy inwestorom ponad 20 000 porad, od lat organizujemy topowe konferencje edukacyjne. Warto dodać, że do dziś łącznie około 100 000 inwestorów wzięło udział w naszych dotychczasowych szkoleniach stacjonarnych oraz realizowanych w trybie online. Liczby te jednoznacznie pokazują jak duże jest zapotrzebowanie Polaków na wiedzę i my tą wiedzę im zapewniamy, realizując od 20 lat misję propagowania świadomego i przemyślanego inwestowania na rynkach finansowych. Jesteśmy przekonani, że najlepszą inwestycją jest inwestycja w wiedzę” – podkreśla Jarosław Dominiak, od 20 lat Prezes Zarządu i jeden z twórców organizacji.

Wszechstronne wsparcie inwestorów

Wsparcie jakie SII oferuje inwestorom jest wszechstronne: począwszy od edukacji po analizy, ochronę praw i zniżki. Warto szczególnie podkreślić, że już dziś SII dysponuje największa w Polsce bazą wiedzy o inwestowaniu na rynkach finansowych. Swoim członkom zapewnia m.in. ponad 200 godzin nagrań szkoleniowych, setki artykułów i porad dotyczących inwestowania, ale też kursy z analizy technicznej, analizy fundamentalnej, czy też dotyczące inwestowania na rynku obligacji. Warto dodać, że SII jest jednocześnie organizatorem topowych konferencji edukacyjnych w tej części Europy, poświęconych tematyce inwestowania na rynkach finansowych, a co ważne członkowie SII mogą brać w nich udział bezpłatnie. Członkowie SII otrzymują także bezpłatnie co kwartał e-wydanie gazety „Akcjonariusz”, które kierowane jest głównie do początkujących i średnio zaawansowanych inwestorów.

Korzyści sięgające tysięcy złotych

Każdy początkujący inwestor powinien też wiedzieć, że inwestowanie na giełdzie to również dodatkowe wydatki. Także i tu Stowarzyszenie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, zapewniając dostęp do największej w Polsce bazy zniżek dla inwestorów. W ofercie można znaleźć bardzo duże, bo nawet 50% zniżki na prowizje w domach maklerskich, szkolenia giełdowe oraz prasę finansową oraz książki ekonomiczne. To wszystko zapewnia inwestorom setki, a czasami nawet tysiące złotych oszczędności rocznie.

Profesjonalne analizy i narzędzia analityczne

To wszystko dopełnione jest natomiast tym czego potrzebuje każdy uczestnik rynków akcji. Mowa oczywiście o dostępie do profesjonalnych codziennych analiz, wzorcowego, a zarazem rzeczywistego portfela akcji (edukacyjnego), cotygodniowych webinarów z analitykiem podczas, których można zadać swoje pytania, czy też dostęp do narzędzi analitycznych typu AT Skaner wspierający analizę spółek, które SII gwarantuje swoim członkom.

„Każdego dnia staramy się wsłuchiwać w głosy płynące ze środowiska inwestorów i staramy się tak dopasować naszą ofertę członkowską, aby w jak największym stopniu spełniała oczekiwania naszej społeczności. Najważniejsza jest dla nas maksymalna satysfakcja inwestorów i jesteśmy pewni, że mamy obecnie najlepszą i najbardziej kompleksową tego typu ofertę na rynku. Dlatego też każdy ma szanse skorzystać z niej mając jednocześnie gwarancją rezygnacji z członkostwa i zwrotu zapłaconej składki w ciągu aż 60 dni, w dodatku bez podawania jakiegokolwiek uzasadnienia, w przypadku gdyby nasza oferta członkowska nie spełniła czyichś oczekiwań” – podsumował Prezes SII

Nowy wymiar członkostwa

Dostrzegając rosnące zapotrzebowanie nowych uczestników rynków finansowych na wiedzę i edukację staramy się z  każdym dniem kłaść coraz większy nacisk na edukację finansową i ekonomiczną. Staramy się każdemu zapewnić dostęp do wiedzy i edukacji. Stąd też zrodziła się idea nowego wymiaru członkostwa, dzięki któremu każdy, niezależnie od statusu finansowego i stopnia zaawansowania może dołączyć do SII, a co ważne tylko i wyłącznie z okazji naszych 20 urodzin, na wyjątkowych warunkach (tylko do 15 czerwca br.).

Dołączając do SII w trakcie urodzinowej promocji do 15.06 można zaoszczędzić na cenie składki nawet 300 zł i otrzymać dodatkowe urodzinowe bonusy o wartości 200 zł, m.in. bestsellerową książkę w wersji e-book “Droga inwestora. Chciwość i strach na rynkach finansowych” G.Zalewskiego i T.Zaleśkiewicza, 3-miesięczny bezpłatny dostęp do 60 000 ebooków i audiobooków bez limitu w serwisie Legimi o wartości, czy też Voucher na bezpłatną poradą prawną standard w serwisie LEX NONSTOP.”

Jednorazowy koszt całorocznej składki zaczyna się od zaledwie 159 zł! Co więcej, w przypadku braku zadowolenia z naszej oferty, w ciągu 60 dni można zrezygnować z członkostwa bez podawania powodu, a SII zwróci wówczas pełną kwotę opłaconej składki.

Więcej informacji na zostaninwestorem.sii.org.pl

Kategorie: Edukacja

Sticky post

Fundamentalna zmiana

Absurd! Rynek zwariował! To szaleństwo musi się źle skończyć! To tylko kilka z podpisów wykresów, jakimi codziennie bombardują nas analitycy w tradycyjnych i społecznościowych mediach. Ci, którzy wierzą w wartość, dywidendy, cash flow, czyli fundamenty. Nie zauważają zmiany? Fundamentalnej zmiany. Czytaj dalej ›

Kategorie: Finanse, Giełda, Rynki

4 tys. zł na miesiąc w radzie nadzorczej

(invESGo.pl) Mediana rocznych wynagrodzeń osób zasiadających w radach nadzorczych spółek giełdowych to 48 tys. zł – wynika z raportu Sedlak & Sedlak.

Kategorie: Giełda

Ostatnie 15 lat na rynku mieszkań

Kategorie: Polska, Rynki

O fenomenie Tesli

Warto posłuchać podcastu “Pulsu Biznesu” o Tesli, w którym i ja zastanawiam się, dlaczego inwestorzy kupują akcje Tesli. Polecam!

Kategorie: Rynki

Finax radzi w finansach osobistych

Jak wiecie, zaangażowałem się w ekspansję inwestowania pasywnego, które oferuje Finax, na polskim rynku. Ruszył właśnie program “Finax radzi”, w którym staram się odpowiadać na Wasze problemy z finansami osobistymi. Pierwszy odcinek:

 

Kategorie: Finanse

Sprawdź, na co Cię stać w egzaminach Akademii Inwestowania PKN ORLEN

Nie musisz wychodzić z domu, by już 12 lub 13 grudnia zdobyć certyfikat Akademii Inwestowania PKN ORLEN, którą od początku, także jako członek CFA Society Poland, mocno wspieram! Wystarczy godzinny egzamin.  Zanim do niego przystąpisz, sprawdź swoją wiedzę w próbnym teście. Czytaj dalej ›

Kategorie: Edukacja

Wybiera się, jak ITI na giełdę

Canal+ nieoczekiwanie odwołał IPO spółki. Nie martwcie się!

Kategorie: Giełda

Rusza Akademia ESG

Kiedy półtora roku temu zaczynałem promować kryteria ESG wśród polskich inwestorów i spółek, temat odpowiedzialnego społecznie inwestowania dopiero nad Wisłą raczkował. Sytuacja jednak szybko się zmieniła, do czego przyczyniły się wyniki funduszy ESG, miliardy na zieloną energię i zalew rynku przez inwestorów z tzw. Pokolenia Z. Rodzi to potrzebę wykształcenia – tylko w Polsce – setek fachowców. Dlatego ogromnie się cieszę, że mogę uczestniczyć w tym procesie w ramach Akademii ESG. (invESGo.pl)

Kategorie: Edukacja

Ceny mieszkań lekko w górę

Jak zwykle, dane z rynku mieszkań najszybciej opublikowało Cenatorium. Z indeksu urban.one wynika, że w Polsce we wrześniu sytuacji nieruchomości mieszkaniowym nieznacznie się poprawiała.  W dużych miastach, do powrotu sytuacji sprzed wybuch pandemii, jednak jeszcze sporo brakuje, a eksperci są pesymistami. Czytaj dalej ›

Kategorie: Rynki

Dzieci ożywienia na polskiej giełdzie

Wrzuciłem ostatnio, trochę z nudów, tweet z pytaniem, jakie imię dalibyście dziecku, gdybyście do wyboru mieli tylko nazwy spółek z GPW. Wyszedł z tego hit twittera i naprawdę dobra zabawa. Gratuluję pomysłów! Czytaj dalej ›

Kategorie: Lifestyle

Quiz zByka znów sprawdza ekspertów

Na giełdzie spadki, więc warto choć na chwilę się od nich oderwać. Popraw sobie humor w nowym quizie:

Kategorie: Edukacja, Giełda

Robot czy człowiek?

Nie, nie napisałem tego tekstu po obejrzeniu filmu „Banksterzy”. Już wcześniej uwierzyłem, że roboty mogą i powinny zastąpić ludzi. Także w inwestowaniu. W mojej sondzie na twitterze okazało się, że większość też powierzyłaby swoje pieniądze automatom. Argumenty? W tekście na portalu fintek.pl. Kliknij i przeczytaj.

Kategorie: Rynki

Najlepszy ETF na energię słoneczną

Pisałem niedawno o funduszach ETF firmy Ark, które robią furorę na amerykańskim rynku. Tym razem o takim, który w tym roku je bije, a na dodatek łączy dwa tematy szczególnie mi bliskie: ESG i inwestowanie pasywne (invESGo.pl)

Kategorie: Giełda

Norwegowie jeszcze mocniej w ESG

Norweski fundusz emerytalny będzie sprzedawał akcje spółek, które słabo spełniają kryteria ESG – powiedział nowy szef największego funduszu narodowego na świecie. Powód? Zyski. (invESGo.pl)

Kategorie: Finanse

CFA Summit – ta konferencja trzyma poziom

Konferencja CFA Society Poland już w piątek, 23 października. Dostęp bezpłatny, a goście warci sporych pieniędzy – zarejestruj się

Kategorie: Edukacja, Rynki, Wideo

Stawiam na #InteligentneInwestowanie

Postanowiłem pomóc w rozwoju słowackiego fintechu Finax. Sporo pisałem na ich temat ostatnio, ale w tej rozmowie z Michalem znajdziecie więcej powodów. Trzymajcie kciuki!

Kategorie: Finanse, Wideo

Najlepsze raporty roczne

Polecam transmisją z gali “The Best Annual Report 2019”. Duże brawa dla branży finansowej i energetycznej, które mają ciężki okres w gospodarce, ale w raportowaniu nadal wiodą prym.

Kategorie: Edukacja, Giełda

Polacy polubili robodoradców

Możliwość inwestowania pasywnego i niskie koszty to główne atuty robo-doradztwa – wynika z badań doktora Krzysztofa Waliszewskiego, profesora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W efekcie, blisko 70 proc. ankietowanych klientów Finax zdecydowanie poleciłoby tę usługę swoim znajomym.

Czytaj dalej ›

Kategorie: Rynki

Imponujący debiut Allegro

Przeżyjmy to jeszcze raz, razem.

Kategorie: Giełda, Wideo

Minimalnie tańsze mieszkania na Mazowszu

Mieszkania w II kwartale były w Polsce o 2 proc. droższe niż w poprzednim – wynika z danych GUS. Dane Urzędu zawsze z dużym opóźnieniem pokazują koniunkturę, ale jedną rzecz warto zauważyć – tylko w mazowieckiem mieszkania potaniały. Czytaj dalej ›

Kategorie: Rynki

Jak działa Finax?

Poprzednio pokazywałem rozmowę z Jurajem Hrbatym, twórcą domu maklerskiego Finax. Jego prosta idea tanich, zdywersyfikowanych portfeli ETF, tak mi się spodobała, że postanowiłem zgłębić temat. Czytaj dalej ›

Kategorie: Rynki

Jak się opłaca ‘diversity’

Na invESGo.pl (zerknijcie na mój nowy projekt) opisałem Ark Investment Management. Teraz pytanie do fachowców (pewnie prawników, ale nie tylko). Co musiałbym zrobić w Polsce (kapitał, licencje, zgody, specyfika zatrudnionych osób?), żeby założyć taką firmę?

Kategorie: Bez kategorii

Biomedowe szaleństwo cd.

Kategorie: Giełda

Nieruchomości – bańka czy hossa?

Kategorie: Rynki

Czy Allegro jest drogie?

Wystarczy jeden wpis:

Kategorie: Giełda

W Warszawie o ESG

Wszyscy tęsknimy za konferencjami, podczas których moglibyśmy się spotkać osobiście. Mimo to, ESG Warsaw, organizowana już po raz drugi, nawet przez internet przyciągnęła liczne grono przedstawicieli spółek publicznych, odpowiedzialnych w swoich firmach za relacje inwestorskie, ESG i CSR.

Kategorie: Edukacja, Rynki

Co Ty wiesz o Allegro?

Skoro cały rynek tym żyje, trudno nie zrobić quizu o Allegro. Powodzenia (niezależnie od tego, czy kupujecie jego akcje w IPO)

Kategorie: Edukacja

Copyright © 2020 zByka.pl

Theme by Anders NorenUp ↑